24 sierpnia wchodzi w życie rozporządzenie w sprawie pilotażu Centralnej e-Rejestracji (e-rejestracji). Pilotaż obejmie świadczenia kardiologiczne oraz badania w ramach programów profilaktycznych: mammografię i cytologię.
Placówki, które realizują te świadczenia w ramach NFZ już wkrótce będą mogły zgłaszać się do udziału.
Pacjenci będą mogli skorzystać z Centralnej e-Rejestracji (e-rejestracji) dopiero po udostępnieniu terminów (grafików) przez placówki medyczne.
Placówki medyczne muszą zintegrować swój system informatyczny z systemem e-zdrowia P1, aby udostępnić terminy świadczeń w e-rejestracji. To wymaga czasu, zaangażowania personelu placówek medycznych i nakładów finansowych.
Podmioty, które będą realizowały pilotaż otrzymają wsparcie finansowe, które zrekompensuje koszty m.in. integracji systemu IT z Centralną e-Rejestracją. Każdy z nich otrzyma też ryczałt jednorazowy za przekazanie danych do e-rejestracji i miesięczny na podstawie liczby zrealizowanych świadczeń umówionych przez e-rejestrację.
Więcej informacji o e-rejestracji: Centralna e-Rejestracja
Jak wziąć udział w pilotażu?
Narodowy Fundusz Zdrowia rozpocznie nabór placówek do pilotażu i podpisywanie umów po wejściu w życie zarządzenia prezesa NFZ w tej sprawie.
Zasady naboru oraz udziału w pilotażu zostaną udostępnione na stronie NFZ.
NFZ zaprasza na webinary
Webinary będą odbywały się w każdy wtorek. Przedstawione zostaną na nich zasady funkcjonowania, zasady naboru do pilotażu i wsparcia technicznego placówek, które będą uczestniczyć w pilotażu.
Pierwszy webinar jest zaplanowany na 20 sierpnia o godz. 14.00
Spotkania będą przeznaczone dla placówek, które realizują świadczenia kardiologiczne oraz mammografię i cytologię. NFZ będzie przesyłał linki podmiotom, które udzielają świadczeń objętych pilotażem.
źródło: Ministerstwo Zdrowia