Naczelna Izba Aptekarska zaprasza na cykl warsztatów szkoleniowych pt. „Podstawy opieki nad ranami – praktyczne wskazówki dla farmaceutów”. Odbędzie się on w Warszawie, Krakowie oraz Katowicach.
Wydarzenie to, organizowane w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”, ma na celu wyposażenie farmaceutów w praktyczną wiedzę na temat leczenia ran przewlekłych.
Pierwsze szkolenie odbędzie się 19 listopada 2024 roku, w godzinach 19:00–21:00, w Hotelu Indigo w Warszawie. Kolejne warsztaty zaplanowano w Krakowie (27 listopada) oraz w Katowicach (styczeń 2025).
Warsztaty są dedykowane farmaceutom pracującym zarówno w aptekach, jak i szpitalach. Uczestnicy zdobędą wiedzę m.in. o rozpoznawaniu objawów infekcji, stosowaniu odpowiednich opatrunków, prewencji zakażeń oraz znaczeniu antyseptyki. Zajęcia będą obejmować zarówno część teoretyczną, jak i praktyczne ćwiczenia prowadzone przez ekspertów.
- Warsztaty to odpowiedź na problem przewlekłych ran, dotykających blisko miliona Polaków.
- Farmaceuci mogą odgrywać kluczową rolę w edukacji pacjentów i wspierać proces gojenia ran.
- Udział w szkoleniu zapewnia 4 punkty edukacyjne.
„W ramach kampanii „Rany pod kontrolą” będziemy pracować nad opracowaniem algorytmu dla farmaceutów, który ma pomóc w szybszym rozpoznaniu infekcji oraz wdrażaniu odpowiednich kroków terapeutycznych i edukacyjnych. Farmaceuci, choć nie będą zajmować się profesjonalną terapią ran w aptekach, pełnią niezwykle ważną rolę w edukacji pacjentów, rozpoznawaniu objawów infekcji oraz doradzaniu w zakresie dostępnych produktów do pielęgnacji ran. Muszą wiedzieć, co pacjentowi doradzić i gdzie skierować go po pomoc, by leczenie było szybkie i efektywne” – podkreśla mgr farm. Marek Tomków, Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej.
Rejestracja i więcej informacji: www.ranypodkontrola.pl
źródło: NIA